sobota, 10 grudnia 2011

Mój ukochany pupil, czyli jak dbać o zwierzęta domowe cz.1

W obecnych czasach ludzie mają w swoich domach różne zwierzęta. Stopniowo przestaje zadziwiać to, iż w naszych domach pojawiają się obok psów, kotów, rybek, gryzoni lub ptaków także egzotyczne stworzenia. Jakie to są?


W obecnych czasach ludzie mają w swoich domach różne zwierzęta. Stopniowo przestaje zadziwiać to, iż w naszych domach pojawiają się obok psów, kotów, rybek, gryzoni lub ptaków także egzotyczne stworzenia. Jakie to są? No cóż, to pająki, węże, jaszczurki, kameleony czy nawet skorpiony. Niemniej jednak bez względu na gatunek czy rasę jako właściciele powinniśmy odpowiednio zadbać o naszego pupila. Istnieje kilka uniwersalnych porad w tej kwestii.

Przede wszystkim nasz zwierzak powinien mieć swoje własne miejsce. Jeżeli nawet nie lubi przebywać w kojcu to i tak powinien mieć tam swój kocyk oraz zabawki dla zwierząt. Niech to będzie tylko jego miejsce. Z czasem się do niego przyzwyczai. Jeśli masz gryzonia bądź jakieś inne zwierze przebywające w terrarium to pamiętaj, że po wyczyszczeniu legowiska umieść wszystko na swoim miejscu tak jak to było przed sprzątaniem. Zwróć uwagę na przyzwyczajenia swojego pupila, czy nie zakopuje żywności lub nie okopuje trocinami swojego domku. Kolejną istotną rzeczą jest zapewnienie stworzeniu dostępu do świeżej i czystej wody. Nie wolno dopuścić do tego by nasz pupil się o nią upominał. W jaki to sposób daje nam znać o swoim pragnieniu? Może skomleć, rzucać pusta miseczką, szarpać poidełkiem lub ciągnąć nas za rękę czy lizać.

Co więcej należy także pamiętać o odpowiednim pożywieniu dla niego. Nie zawsze sucha karma jest lepsza od naturalnego jedzenia. Przykładowo gryzoniom warto dać do pożywienia suszoną kukurydzę, marchewkę czy też słonecznik. Następną istotną kwestia jest dbanie o czystość pupila.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz