sobota, 10 grudnia 2011

Mój ukochany pupil, czyli jak dbać o zwierzęta domowe cz.2

W obecnych czasach ludzie mają w swoich domach różne zwierzęta. Stopniowo przestaje zadziwiać to, iż w naszych domach pojawiają się obok psów, kotów, rybek, gryzoni lub ptaków także egzotyczne stworzenia. Jakie to są?


Szczególnie w przypadku zwierząt posiadających sierść jak pies czy kot. Warto zagonić nasze stworzenie pod prysznic czy do wanny i je wykąpać. Niemniej jednak nie zapomnijmy o podkładkach antypoślizgowych by nasz pupil czuł się bezpiecznie. Poza tym do kąpieli użyjmy specjalnie przeznaczonego szamponu, który poprawi kondycję jego skóry oraz sierści. Także w przypadku mniejszych zwierząt futerkowych warto je czasem delikatnie obmyć. Co ważne, otóż nie zapominajmy o to by wyczesać sierść naszemu stworzeniu. Szczególnie w okresie letnim i wiosennym. Niemniej jednak regularne czesanie pozwala nam na zminimalizowanie ilości zrzucanej sierści w naszym domu. Poza tym zorganizujmy jakąś rozrywkę naszym zwierzakom. One też lubią się bawić. W związku z tym jako, że stworzenie najbardziej przywiązuje się do swojego właściciela to właśnie on winien zapewnić mu rozrywkę.

Zatem przykładowo z psem możemy się bawić wszystkim i to w domu i na powietrzu. Może to być piłeczka, sznur czy lina, patyk czy specjalne zabawki wspomagające jego rozwój zarówno jeśli chodzi o koordynacje ruchową jak i psychikę. Natomiast koty lubią kłębek wełny czy sznurek, różne ruchome zabawki, a także specjalne maty lub przedmioty do drapania. No cóż, w przypadku gryzoni, gadów czy rybek sytuacja jest znacznie trudniejsza.

Dlatego też dla gryzonia przyszykujmy specjalne kółko do biegania, gada - rośliny, drzewa i wszystko to gdzie może się schować, a dla rybek domki zamki, gdzie mogą sobie popływać. Jak widać, nikt nie chce się nudzić nawet rybki czy pająki. Niestety biorąc zwierzaka do naszego domu musimy pamiętać także o jego codziennej pielęgnacji. To jest nasz obowiązek, bo jak wiadomo zwierze w domu to nie tylko przyjemności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz