poniedziałek, 26 grudnia 2011

Weterynarz dobry na wszystko

Większości ludzi swoje domowe zwierzątko niejednokrotnie traktuje jak członka rodziny. Dlatego też należy zadbać o jego zdrowie poprzez wybór odpowiedniego lekarza weterynarii.


Wybór jest ogromny, ale czy aby zawsze dany weterynarz jest lekarzem odpowiednim dla naszego pupila? Otóż nie. Wszystko zależy od jego specjalizacji. Zatem niektóre gabinety weterynaryjne będą zajmowały się głównie zwierzętami domowymi jak koty, psy, gryzonie. Z kolei inne skupią się na leczeniu trzody chlewnej.

Czym najlepiej kierować się przy wyborze weterynarza? Przede wszystkim opinią znajomych, którzy już sprawdzili profesjonalizm lekarza. No cóż i w obecnych czasach zdarza się, że nie każdy człowiek nadaje się na lekarza weterynarii. Dobry weterynarz jest lekarzem od zwierząt z powołania. To właśnie on pomoże naszemu pupilowi w potrzebie. Niestety zdarza się, iż nie zawsze możemy udać się do naszego weterynarza z różnych powodów. Wtedy to wybieramy pierwszy i najbliższy gabinet weterynaryjny jaki nam się nasunie, a wszystko to by ratować nasze zwierzątko.

Niestety i tu zdarza się jak w przypadku rosyjskiej ruletki. Możemy trafić na nieodpowiedniego lekarza, który zamiast pomóc - zaszkodzi naszemu pupilowi choćby poprzez postawienie nieodpowiedniej diagnozy. Jeżeli nie do końca jesteśmy pewni tego, czy nasz pupil jest pod dobrą opieką to możemy sprawdzić to na różnego rodzaju forach internetowych, które oferują nam również możliwość konsultacji mailowej lub telefonicznej z ekspertem.

Niemniej jednak pamiętamy by do weterynarza chodzić regularnie na szczepienia. Najlepiej byśmy uczęszczali tylko do jednego lekarza, gdyż łatwiej mu będzie postawić odpowiednią diagnozę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz